אין יותר כיף וחכם להיפגש עם מוסך שיש לכם קצת מידע מקדים .

בדיוק בגלל זה כתבתי בשבילכם טיפים והמלצות שיתנו לכם קצת יותר ביטחון לפני שאתם ניגשים למוסך בחוסר וודאות מוחלטת . 

טיפ לבחירת מוסך לרכב החדש שלכם 

קניתם מכונית חדשה? מזל טוב. עכשיו ניצבות בפניכם כמה אפשרויות לבחירת מוסך .

השאלה הכי מתבקשת שרוכשים רכב חדש היא :

מה ההבדל בין מוסך "מורשה" למוסך "מורשה יבואן”?

 ובכן מוסך מורשה הוא מוסך שיש לו רישיון מטעם משרד התחבורה. מוסך מורשה יבואן הוא מוסך מורשה, שאנשיו ומנהליו עברו הכשרה על ידי אנשי המקצוע של היצרן או היבואן והוא מוסמך על ידו לטפל ברכבים כאלה. 

יבואני הרכב מעוניינים כמובן שנבצע את הטיפולים השונים במוסכים שהם קובעים בהם – מה שנקרא "מוסכים מורשי יבואן", חשוב שתדעו שהחוק בנושא ברור:

כל עוד תטפלו במכונית במוסך מורשה, האחריות על הרכב שלכם תישאר בתוקף, ולא תינזק. ויש דבר יחיד שעליכם לעשות במוסך יבואן הוא לבצע תיקונים במסגרות של recall – כלומר תיקוני חובה מוכתבים על ידי היצרן לתיקון תקלות ידועות (והם ניתנים ללא עלות ללקוח).

עדיין לא ברור מה ההבדל ? 

הנה אנסה שוב בקצרה .

מה זה מוסכים מורשים?

מוסכים מורשים אלו מוסכים שעובדים תחת המפקח, החוקים והתקנות של משרד התחבורה,וזאת על מנת להיות בטוח כי ברכך יטופל במקצועיות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, ויש. למי לפנות בהתעורר בעיות .

מה זה מוסכים מורשי יבואן?

מוסכים מורשי יבואן אלו מוסכים אשר הוסמכו ע״י אחד מיבואני הרכב לטפיל ברכבים אותן הוא מייבא בתקופת האחריות . מוסכים אלו העובדים על-פי כללים המותכבים על-ידי היבואן .

מהם היתרונות לבצע תיקונים במוסכים מורשים ?

מוסכים מסוג זה יש כל המידע הנחוץ על מנת לבצע טיפולים תקופתיים ברכב: מה צריך לבצע בכל כמה אלפי קילומטרים או בחלוף תקופה מסוימת. 

מוסכים כלליים, מאושרים, לא בהכרח יכירו וידעו מה ואיך ניתן לבצע ברכב. כאשר אתם בוחרים לכן מוסך, תראו שיש לו גישה לכל הספרות המקצועית לרכב ולדגם שלכם, וכן כמובן ניסיון וידע בטיפול ברכבים מהסוג שלכם . 

יתרון נוסף מוסכים מורשי יבואן הוא הנחות מסוימות על חלפים וחלקים: החוק נותן לכם לבחור מה להתקין ברכב: חלק חדש, מחודש, מקורי או חליפי וכו'; יש אפילו הגדרות לגבי מה שחברת ביטוח צריכה להשתמש בו לרכב חדש, למשל.

יש מצבים שבהם מוסכי יבואן יכולים לתת הנחות מסוימות על חלקים מקוריים. זה במיוחד נכון ברכבים חדשים, שבהם עלול להיות ויכוח לגבי אחריות על חלק כזה או אחר.

ועוד דבר במועד קניית רכב החדש שלכם מלווה ב"רכישה" של כמה ספקים ונותני שירות כמו : סוכנות ביטוח, למשל, שתאבטח את הרכב שלכם בביטוח מקיף וביטוחים אחרים. הבנק, שאולי נתן לכם מימון לרכישה. אין ספק אבל, שמוסך לביצוע הטיפולים השונים – ובהמשך גם תיקונים – הוא נותן השרות החשוב ביותר, וגם זה שנמצאים איתו הכי הרבה בקשר.

אחרי שיש לנו קצת ידע בסיסי על ההבדלים בין המוסכים אנו יכולים לבחור רכב חדש עם נסיעה בטוחה . 

אז הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על קניית רכב חדש 

וודאו שהרכב מתאים לצרכים שלכם, בדקו את רמת הבטיחות שלו ואל תוותרו על סקר שוק : 

רוב האנשים לא בדיוק עוצרים לפני שהם מעוניינים להזמין מכונית חדשה כמו ההיא של השכן ממול ולא באמת משתדלים להבין ולבחון את שגרת השימוש ברכב, כפי שהיא מתאימה לאורח חייהם .

כך למשל, רווק לא באמת צריך מכונית משפחתית, זוג צעיר עם שני ילדים לא זקוק למיניוואן, משפחה שיוצאת פעם בפעם לטיול בהרים לא חייבת רכב שטח חייתי .ֿ

שנייה לפני שאתם רצים לאולמות התצוגה וקונים את  הדגמים שכולם רוכשים, עצרו תחשבו רגע ונתחו את הצרכים שלכם ובהתאם לכך בחרו את הרכב שהכי מתאים ל-90 אחוז מהנסיעות שלכם ולא את הרכב שיהיה שימושי ברק 10 אחוז מהמקרים . 

עם זאת, מכונית זה לא מדע מדויק וחשוב מאוד להתאים לאופיו של כל משתמש .

ועוד משפחה אחת עם ילדים שלא מרבה לצאת מהבית בסופי שבוע, מתמקדת בילוי במרכזי קניות ליד הבית מתגוררת בסמוך לקרובי המשפחה בהחלט יכולה להסתפק עם מכונית מודרנית, משפחה אחרת עם אותו מספר נפשות בכל סוף שבוע יוצאת לטיולים בטבע הנפלא שלנו בכל קצוות הארץ גרה במרחק רב מן המשפחה המורחבת עלולה עד מהרה לגלות שמיני רכב  פחות עונה על צרכיה.

אחרי שהבנתי את עצמכם מהם הצרכים שלכם זה הזמן לבדוק מה העלות הממוצעת של מכונית חדשה שבאמת מתאימה לכם.

אם יש לכם מספיק כסף חופשי זמין כדי לרכוש מכונית שכזו אזי מצבכם טוב ואתם יכולים להתקדם.

רכישת רכב מליסינג אל מול רכישת רכב מהיבואן .

חשוב תמיד לזכור,רכישת רכב מהיבואן,בסופו של דבר, היא עזקה מוגבלת יותר מאשר רכישת רכב בסוכנויות אשר עוסקות ביבוא מקביל.בעוד שאצל היבואן תוכלו לבנות רמות גימור מסוימות ותו לא, אצל סוכנויות הרכב אשר עוסקות בליסינג,אתם תוכלו תמיד לברר על שלל אביזרים לרכב,אבזור,התקנות שונות(כמו מולטימדיה,מערכות בטיחות ) ועוד .

זאת ועוד, אצל סוכנויות הרכבים אשר עוסקות בליסניג, גם תוכלו ליהנות משירותים פיננסים שונים ,לא כל סוכנויות הרכבים ישנה את האפשרות של שירותי פיננסי. 

אבל אם אכן קיים השירות הזה בסל השירותים תהנו מריביות נמוכות יותר מאשר אצל היבואן.

ורק אל תשכחו בעת קניית רכב חדש תיקחו את המכונית לנסיעת מבחן, אם תכננתם שלא אז מאוד מומלץ  לעצור לרגע ולחשב מסלול מחדש. מעבר לכך נסיעת המבחן מהנה יכולה להיזכר אצלכם כחוויה בלתי נעימה, היא גם חשובה מאוד מבחינת ההתרשמות שלכם מהרכב. זה שיש היום רכבים מאוד משוכללים שכולם ממליצים עליהם זה טוב ויפה, אך האם זה אומר אוטומטית שהם יתאימו גם לכם? בפירוש לא. לכן כדאי לקחת את המכונית לנסיעה קצרה, לבדוק אותה ולראות האם היא מתאימה לכם או שאתם לא לגמרי מרגישים בה בנוח.

אחרי שיש לנו קצת ידע בסיסי,אנו יכולים להתקדם אל עבר הרכבים המשגעים של סובארו .!

הנה לכם 4 סוגי רכבים של סובארו 

הראשון שאני מציגה בפניכם .:

SUBARU EVOLTIS

הוא הסובארו הגדול עם השטח הגדול ביותר שיצרו, הרכב שמביא את היתרונות נסתרים של סובארו רכב פנאי גדול ובניחוח אמריקאי. 

מציע  7-8 מקומות ברמת מחלקה ראשונה ובטיחות חסרת פשרות בזכות מערכת הבטיחות המתקדמת בעולם Eyesight. 

מנוע הבוקסר היחיד ומיוחד, הספייס הגדול והאבזור העשיר של הרכב פותחים פרק חדש יותר מקום, יותר בטיחות ויותר נחת להביא אתכם לכל יעד . 

FORESTER החדשה 

הוא עוצב כולו מחדש מבפנים ומבחוץ,ומעיק רמות גבוהות של נוחות,בטיחות וגמישות .כשהוא מעודד אותך לצאת לטיולים חדשים .עם מרכב קשיח וחסון,הפורסטר החדש הוא קל לתמרון,אך עדיין נעים ונוח. ברגע שתיכנס אליו,תמצא אפשרויות כמעט בכל מקום .

SUBARU XV רכב 4X4 

סובארו xv הוא ה-SUV הטוב בקטגוריה. הוא מעניק ביטחון מאחורי ההגה הודות לישיבה הגבוהה ושדה הראייה הנקי ומתגבר על דרכים משובשות באמצעות מערכת הנעה AWD הסימטרית ומרווח גחון גבוה. 

כעת, עם הוספת מערכת X-MODE , הוא מוסיף מגוון חדש של יעדים אפשריים לטיולי סוף השבוע ומביא אותך אליהם תוך שמירה על בטיחות המשפחה שלך ומעניק לך שקט נפשי. 

OUTBACK מכונית המנהלים -שטח הטובה ביותר .

המכוניות של סובארו בנויות לאפשר לך גמישות 

האאוטבק שמה דגש על הרפתקאות מאובזרת במאפיינים המעודדים פעילות, כך שתוכל למצוא חיבור טוב יותר לדברים שאתה מתלהב מהם וחיבור טוב יותר בחיים שלך.

תוכלו לרכוש את הדגמים האלו או אצל יועץ שירות בסובארו או בכל מוסך מורשה יבואן .

1 מחשבה על “אין יותר כיף וחכם להיפגש עם מוסך שיש לכם קצת מידע מקדים .”

סגור לתגובות