חלום של בחירות

שנים של הידרדרות מבחירות לבחירות, הסאה הולכת וגדלה והמיאוס מהבחירות מביא לייאוש מוחלט. הקיטוב עולה ועולה כל הזמן ומלחמת אחים זה כבר לא מושג רחוק, זה ממש כאן. זו העת, לפני שההיסטוריה תחזור על עצמה והעם שלנו יגלה שוב מארצו לארצות הגולה, שנתעשת על עצמנו ונוביל לאיחוד לבבות בעם.

כולם הרי צודקים! אין צדק מוחלט בעולם הגשמי שאנחנו נמצאים בו עתה. כל אחד עם נקודת מבט אחרת, אך צודק על פי תפיסתו האחת ורואה בצד השני אגואיסט מוחלט. אז מה הבעיה?! הבעיה שהאגואיסטים של עכשיו רוצים להחליף את האגואיסטים של אז ומה יש גם לאלה וגם לאלה ביד? קרדום לשבירה, להרס עד היסוד של הישן. לא לבניה, לא לשגשוג ולא להצלחה של השלב הבא הנשען על הישן.

להפוך חלום למציאות

מה הפתרון? פתרון מחודש, כזה שלא משתמשים בו עתה. לבוא עם יד מושטת לשיתוף פעולה ובה זרע קטן שמחפש מצע מדויק כדי שיצמח ויפרח. פעולה שמדגימה צמיחה וגדילה בטבע הענק, פתרון מחודש שיש בו שילוב של טבע חיצון וטבע האדם.

מותר להתווכח, מותר לא להסכים, אבל אחר כך  חייבים להגיע להבנה, לפיוס, לחיבוק ולאהבה. חכמינו מכנים זאת: "על כל פשעים תכסה אהבה". הם התפלפלו, התווכחו  במטרה לגדול ולהגיע יחדיו לפתרון מוסכם. פתרון מסוג זה הוא הפתרון המחודש לאי הסכמה. כדי להגיע אליו עלינו להתחנך מחדש. חינוך לסובלנות ולקבלת הדעה שלך מבלי שאצטרך לוותר על דעתי, שהיא שונה משלך. אני מוותר וגם אתה, אבל על מה? מוותרים על מאבק על הדעה שלי שהיא שונה משלך. לך יש דעה, לי יש דעה, מעליהן נתחבר למשהו גבוה יותר שהוא העמק השווה המשותף, העמק שבו אנחנו יחדיו מעל הדעה שלי ושלך משתפים פעולה כדי לבנות עתיד טוב יותר לילדינו, לדור הבא.

הטבע הגלובלי מייצר לטבע האדם מחלוקות כל הזמן ופה הפתרון המוצע נכנס לתמונה – להתעלות מעל השוני, במטרה משותפת עליונה, בשביל הדור הבא. אתה תבחר במי שאתה מאמין בו עכשיו, אני אבחר במי שאני מאמין בו עכשיו, וביחד נגיע לבחירה השלמה ונדחוף להקמת ממשלה שעובדת כמונו, בשיתופי פעולה לטובת כל העם.

חלום? לא! – אם נרצה זו לא תהיה אגדה.